o mnie

Urodzona w Częstochowie w 1991 roku. Absolwentka częstochowskiego Liceum Plastycznego oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Sztuka i Wzornictwo Ceramiki. Odbyła praktyki Erasmus w Keramische Werkstatt Margaretenhohe w Essen w 2014 roku oraz Erasmus+ w Diatehnon w Limassol w 2018/19 roku. W roku 2015 uczestniczyła w praktykach scenograficznych w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. Jest stypendystką Prezydenta miasta Wrocław oraz Rektora ASP we Wrocławiu. Od 2014 roku należy do kolektywu Food Think Tank.

bi
o

Oscyluję pomiędzy różnymi dziedzinami sztuki, jednak osnową moich działań okazuje się zawsze rysunek. Jest on dla mnie zarówno elementem wyjściowym, jak i wtórnym. 

Interesuje mnie struktura, odbieranie świata poprzez dotyk, zapach, który silnie działa na obszary w mózgu przywołujące wspomnienia. Właśnie z tych względów szczególnym uczuciem darzę ceramikę, jako dziedzinę wysoce sensualną i pierwotną.

Poprzez sztukę staram się eksplorować obszary mojego wnętrza, szukając sposobu na relację ze światem, jednocześnie porządkując emocje.

Silnie intryguje mnie powiązanie człowieka z naturą, jego pierwotność we współczesnym świecie ery śmieci i technologii. W mojej podświadomości kumuluje się miarowo potrzeba skupienia nad poczuciem własnej przynależności do przyrody i odnalezienia miejsca na Ziemi.

Staram się wykorzystywać materiały zastane, niepotrzebne, z drugiej ręki. Zdaję sobię sprawę, że wszystko co teraz tworzymy, kiedyś, prędzej czy później, stanie się odpadem. Chcę je ograniczyć do minimum, zachowując balans pomiędzy zaprzeczeniem konsumpcji a ludzką potrzebą posiadania i kreacji.

st
ate
men
t